آخرین خبرها

فراخوان ارسال مقاله برای نشست بازخوانی اندیشه‌های شریعتی

فراخوان ارسال مقاله برای نشست بازخوانی اندیشه‌های شریعتی

پایگاه اطلاع رسانی آرت گیل : مصطفی غفاری دبیر علمی همایش بازخوانی و بررسی آرا و اندیشه های دکتر علی شریعتی گفت: با توجه به تنوع موضوعی آثار دکتر شریعتی می‌توان گفت که وی نماد و راهبر جریانی تحت عنوان بازگشت به خویشتن است و در میان گفتمان‌های هویتی ایران معاصر جایگاه ویژهای دارد.

دبیر همایش بررسی آرا دکتر شریعتی در رابطه با مراحل اجرایی همایش و نحوه ارسال مقالات گفت: تا ابتدای دی ماه جاری فراخوان مقاله خواهیم داشت و در اواخر بهمن ماه امسال که  چهلمین سال درگذشت دکتر شریعتی  است ،‌این همایش علمی برگزار خواهد شد.

به گفته وی محورهای این همایش دو دسته است، بخشی بر اساس دغدغه‌های شخصی دکتر شریعتی است مانند گفتمان “بازگشت به خویشتن” یا اسلام شناسی در نگاه دکتر شریعتی و بخشی کلید واژه‌هایی است که در اندیشه‌های دکتر شریعتی قابل مشاهده است مانند شریعتی و تاریخ،  شریعتی و علوم انسانی، شریعتی و روشنفکری ، شریعتی و مساله عدالت، شریعتی و سنت و مدرنیته. همچنین برخی موضوعات دیگری که در اندیشه‌های شریعتی وجود دارد مانند شریعتی و اندیشه جهان وطنی، شریعتی و اندیشه‌های سیاسی مدرن و اسلامی.

پژوهشگران، اساتید و دانشجویان می‌توانند مقالات خود را از طریق پست الکترونیک به دبیرخانه همایش به آدرس canoon@iict.ac.ir ارسال کنند.

گفتنی‌ است مقالات باید شرایط مقاله علمی-ترویجی را داشته باشند. علاقمندان جهت کسب اطلاع بیشتر می توانند با شماره ۸۸۹۶۰۵۳۶ داخلی ۱۱۵ تماس بگیرند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *